
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Elements | 2 |
| Output Current | 32 mA |
| Number of Circuits | 2 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Max Output Current | 32 mA |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 5.5 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 5.5 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Inverter |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Gates | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Logic Family | 74LVC |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
